Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. Co zjeść w Krakowie Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film