Coraz więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Elektrostymulator Kegel Plus

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym lepiej, albowiem ćwiczenia dają wtenczas lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są również treningi oddechowe, jakie należy później jak z reguły powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Sporo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.