Moda kobiet dojrzałych

W każdym wieku kobieta chce wyglądać pięknie, szykownie i modnie. Główna zasada, którą powinny się kierować dojrzałe kobiety to „dobra jakość i umiar” – czasy, kiedy mogłyśmy założyć wyciągnięty sweterek czy sprane spodnie minęły bezpowrotnie. Nie ma co jednak załamywać rąk – dojrzałe piękno oznacza, że nabrałyśmy specyficznej klasy – a nasze ubrania powinny to odzwierciedlać.

 

Staraj się unikać małych, jaskrawych wzorków i plamek. Postaw raczej na gładkie tkaniny, albo proste, wyraźne i duże wzory geometryczne. Jesteś już w wieku, kiedy uwagę przyciągasz swoją dojrzałą urodą, nie potrzebujesz do tego kwiatków, zygzaczków i frędzelków. Jeśli jednak się na to zdecydujesz, zastanów się, jaki kwiat najbardziej do Ciebie pasuje, jakie zwierzę? Dobranie wzoru wymaga dużej rozwagi.

 

Jeśli nie czujesz się pewnie i nie chcesz się ośmieszyć wzorkami, postaw na tkaniny w jednolitym, ciepłym kolorze. Odcienie drewna sprawdzają się doskonale – od delikatnego, jasnego jesionu po nasycony ciemny mahoń. Staraj się, żeby barwy były ciepłe, a nie ponure.

 

Nie wstydź się pokazywać nóg, mówiąc, że to dobre dla młodych. Nieprawda! Zadbane i odpowiednio wyeksponowane kobiece nogi są zawsze piękne. Jeśli cierpisz na żylaki, których się wstydzisz, załóż na nogi spodnie – ale ich nie ukrywaj!

 

To nie suknia zdobi człowieka, ale zdecydowanie poprawia jego wizerunek w oczach innych, dlatego nigdy nie przestawaj się dobrze ubierać.

© Copyright Moda 2024