Ćwieki na jesień

Choć moda jesienna stawia przede wszystkim na jedność z naturą, nie zapomina również o drapieżnej stronie dojrzałej kobiety. Dla odważnych pań projektanci przygotowują ubrania, które zawierają dość specyficzne elementy – ćwieki.

 

Przede wszystkim liczy się umiar, dlatego akcesoria i ubrania opatrzone ćwiekami bardziej sugerują, że nosząca je osoba jest dość „ostra”. Oprócz tradycyjnych, srebrnych kolców,  mistrzowie mody postawili również na wygląd jak najbardziej zbliżony do natury.

 

Jedną z inspiracji jest ryba fugu, czyli kolcobrzuch japoński. Stał się inspiracją pękatych torebek z delikatnym wzorem kolców, bransoletek i butów. Tak, butów, gdyż wysoki obcas zdobiony ćwiekami przywodzi na myśl historię Małej Syrenki, której stopy przeszywał ból przy każdym kroku – oto prawdziwa siła kobiecości.

 

Ćwieki pojawiają się również na kołnierzach bluzek i obrzeżach spódnic. Najbardziej zauważalną cechą, oprócz pozornej delikatności, jest nieregularność rozmieszczenia. Asymetria podkreśla indywidualizm kobiety, jeszcze bardziej podkreślając, że właścicielka tych ubrań jest osobą o silnym charakterze, która nie boi się negatywnej opinii otoczenia.

 

Ćwieki przeznaczone są dla odważnych, ale przecież to właśnie do odważnych świat należy, a niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą.

© Copyright Moda 2024